Chorvatské Potěšení

Ahoj Ufoni,
 
již po 3. jsem navštívil známé jezero v Chorvatsku, předešlé 2 návštěvy nebyly až tak úspěšné, jak jsem čekal, ale i přes to jsem se sem vydal i po 3. a ne naposledy!
Můj výběr místa nebyl úplně v pořádku, už po nahození markeru jsem tušil že to nebude med, ve 135 samé bahno bez náznaku zlepšení. Ale naděje umírá poslední. Zákrm na 125 metrech raketou věštil pěknou dřinu :-), zvolil jsem k zakrmení (kukuřici, řepku a pšenici) vše jsem zalil lososákem a tekutou potravou a postupně jsem přidával směs pelet a koulí zalité Boosterem. Jako vždy jsem vsadil na chytané příchutě - UFO X, OBŘÍ KORÝŠ a OLIHEŇ CHOBOTNICE.
Bohužel vše stálo proti mě, druhou noc z nebe tekly kýble vody a celý týden stoupala voda přibližně o 1,2m ve sloupci, což dle místního rybáře vyhnalo ryby na mělčiny. 3 noc konečně přišel kontakt ze 140m na 19mm Retro kukuřici v esenci, byl z toho kapřík okolo 5 kg a cca za hodinu druhý stejné kategorie. 
Na dlouhou dobu to bylo vše, ale pak jsem dal pod háček TwoTouna Oliheň chobotnice na chvilku namočenou v esenci, po asi 30 minutách přišel pomalý záběr a na konci se objevila cílová ryba pro kterou jsem přijel! A navíc to byl nový osobák nádherný lysec 23,5kg, poté přišlo ještě pár menších ryb.
 
Na Vánoce se na jezero vracím jelikož zde mám díky mé nešikovnosti nevyřízené účty. No posuďte sami...
Kluci odjeli k moři a já se rozhodl jít krmit, ale než jsem nabral první raketu, rozjel se mi prut z místa kterému jsem od začátku nejvíce věřil. Pod háčkem byla ořezaná plovečka v esenci a po 20 minutách tahání tupé váhy se přede mnou na bok položilo stvoření, které mi rozklepalo jak kolena tak ruce. Chtěl jsem ho podebrat na šířku, jak ležel, ale byla to špatná volba. Kapr se na šířku nevešel do podběráku a jak jsem se ho dotkl ,zamlátil hlavou a byl pryč.
I tak neskutečný zážitek.)  Třeba se na mě podobná ryba za ty nervy připlave podívat na Pálavě :-)
 
 
Děkuju Chorvatsko a děkuju Jardovi a Ondrovi
 
Za Tým UFO Fishing
Jarda