Slovenská svazovka - poprvé s UFO

Ahoj UFONI, tak posielam prvé správy od vody z 4 dňovej výpravy.


Boli sme na menej obľúbenej zväzovej vode, partikel sme nechali doma a vieme, že tam pláva aj zopár kaprov nad 20kg. Kŕmenie bolo čisto halibut pelety 16mm a boilies od ufofishing 19mm príchuť korenie.
Počasie nám nehralo vôbec do kariet a teploty lietaly úplne z hora dolu tak isto aj tlak vzduchu. Našli sme si hranu asi 45metrov od brehu a tam sme si položili aj bóju do hĺbky 11metrov. Dokopy som chytil za 4 dni 9 kaprov ale z toho sa my dvaja kapri odopli. Od začiatku som si pri brehu vyhliadol jedno miesto vo vode 1.20metra. Začal som tam kŕmiť s tým čo som vedel že tam aj dám na noc (oliheň&chobotnice+kukurice). Nad háčik som dal jednu 19mm oliheň&chobotnica s pastou. Prvá ryba mi prišiel kapor 14kg práve na túto kombináciu ale ryba bola z bóje.
Moje krmné miesto z pod nôh teda prvý krát úspešné nebolo. Na druhý deň som vstúpil do dňa s jedným 10kg kaprom nádherný lyssí, tomu sa zapáčila kukurica v priemere 19mm tak isto s pastou. A v nedeľu 14:00 to prišlo, už ráno som sa zobudil s tým že treba niečo zmeniť a tak som aj spravil. Naviazal som si ronnie rig s ananásovou popkou. Vošiel som do vody a položil som ho presne na kŕmne miesto a pustil som k nemu do vody ešte 10 guličiek oliheň a UFOx.
Prešlo 10 minút a prišla jazda, že som myslel že mi zhorí cievka a po 40 minútach strachu a tvrdého boja som podobral do podberáku 23.50kg čistej váhy nádherného šupíka.
Po ošetrení ryby a urobení pár fotografií som pustil tohto krásavca spať k vode a neskutočne som sa tešil. Potom sa už celý tretí deň výpravy končil s dobrým pocitom a veľkou spokojnsťou aj z mojej strany a hlavne spokojnosť z kvality vašich vecí. 4 deň sme chytali len do 9:00 rána ale vôbec nám to nevadilo a ja som veľmi spokojný z tejto výpravy.Díky moc, začína to dobre