Ondra zklátil 16ku

Již doma jsem si připravil krmení i návazce tak, abych se ihned po příjezdu mohl intenzivně věnovat rybaření.

Vytvrdlé boilie řady Plutonium, které jsem měl z loňského roku v boilie saku, jsem zalil tekutými játry s troškou vody tak, aby boilie co nejvíce změklo a nasálo do sebe co nejvíce tekutin. Dále jsem si připravil PVA punčošky, které jsem naplnil nadrceným boilie a následně zalil tekutými játry.

Připravil jsem si dokonce i návazce, což zásadně předem nedělám :-) Použil jsem větší háčky vel.4 a delší návazce okolo 25cm ze ztužené šňůrky.

Ihned po příjezdu jsme vyrazil mapovat dno a našel jsem jedno místo, kde šlo dno z 6m na cca 3,8m. Toto místo jsem masivně zakrmil 5ti kg připraveného boilie a 10kg spařené řepky.

Druhé místo jsem našel v klidové zóně, odhadem 3m od břehu, na které vydatně foukal vítr. Zde jsem zakrmil taktéž zalitým boilie odhadem 0,5kg.

Na lavici jsem posadil prut s mým oblíbeným spicy pineapple 23mm + pop up česnek. Potápivou kuličku jsem obalil těstem Pikantní ananas a celou montáž jsem doplnil o PVA punčochu.

Na druhý prut jsem dal Plutonium Giant Shellfish vel. 19mm obalený pastou Giant Sellfish.

 

Prut na lavici začal již hodinu po vyvezení generovat neskutečný počet záběrů a do tmy jsem měl 5 ryb. Po setmění vše ustalo až jsem se bál, jestli jsem to s krmením nepřehnal. Po každém záběru jsem dokrmil dalších 0,5kg na prut.

Nicméně v tom se ozývá prut pod břehem, který byl maximálně 3m od břehu v odhadem 3m hloubce a tento prut "makal" celou noc!

Po  rozběsku se vše otáží a prut pod břehem hlásí klid a naopak prut daleko od břehu na lavici hlásí vysokou aktivitu.

V tomto duchu se odehrával celý víkend :-)

Za 45h lovu jsem zdolal 27 kaprů a největší měl krásných 16kg! 

Unaven a spokojen balím :-)

 

Všem slušným rybářům přeji mnoho úspěchu!

 DSCN2521DSCN2537DSCN2555DSCN2562