Sportovní rybolov Hruškov - Recenze, zkušenost, tipy a triky

Na úvod: Zdravím všechny čtenáře tohoto článku :-). V současném a minulém roce mi bylo kladeno spousta otázek ohledně rybaření na rybníku Hruškov. Na veletrhu ForFishing bylo tolik zájemců, že jsem se rozhodl udělat nezávislou recenzi a podělit se s Vámi o zkušenosti, které se mi podařilo nasbírat.

Rozdělil jsem si to celkem na tři výpravy a to 1) 22.4. Na 8,5 hodiny, 2) 1.5. Na 8,5 hodiny a 3) 30.5. Na 24 hodin

 7C703702-C38C-48B6-8C69-486448DE0AE7

Samotný revír:

Po příjezdu jsem překvapen velikostí tohoto rybníku. Čekal jsem malé akvárko a popravdě jsem si od toho ani moc nesliboval. Velké překvapení. Rybník má celkem 7 hektarů a stabilní přítok důležitý pro život v rybníce.

Zarybnění rybníku je velmi slušné a vitalita ryb fantastická.

Cena za povolenku byla velmi přívětivá a správce přátelský.

Další plus, kterého jsem si všiml je velký výběr občerstvení.

Lovná místa jsou v docela vyhovujícím odstupu a přístup k vodě je velmi dobrý.

Háčky pouze s protihrotem a stanovená pravidla se mi zamlouvají.

 DCBC029F-C627-417F-B81A-4446A797532B

První výprava

Po zmapování celého revíru jsme dojeli autem k stanovenému místu číslo 12. Zprávy co se týče aktivity ryb jsou velmi bídné a kromě večera to prý nebere. Vůbec jsem se nedivil. Předpověď ukazovala zatím nejteplejší den v roce.

Nenechal jsem se odradit a začal vybalovat pruty a rybářské cajky. Na tuto výpravu jsem si pouze vzal 19mm boilies Pikantní ananas, 14mm pop-up stejné příchutě a method mix. Method mix jsem předvlhčil do blátivé formy a několik raketek putovalo do vytypovaných  míst. Toť zákrm, nic víc. Na háček jsem nastražil samotné 14mm popky s pva z rozdrceného boilies Pikantní ananas. Nahozeno, zakrmeno, spokojenost.

Po necelé půl hodině se mi rozjíždí levý prut a brzda kvičí jako o závod. Rybu zdoláváme a vytahujeme krásného zdravého šupináče  s neskutečnou barvou. [Ryby já osobně neměřím ani nevážím. Nezajímájí mě čísla, ale kondice té ryby a hezká fotečka ;-) ]. Po chvilce máme splněno a dostavujeme brolly.

AEC7D8A6-3053-48A0-8EB9-C77A88CE2BF5

Velké teplo s přicházejícím polednem nám ukazuje svou sílu a ryby se raději jely schovat. Jediné co nám přes odpoledne přijde je jeden krásný lín a cejn. Nijak na ryby netlačíme a necháváme se pomalu upálit paprsky slunce. Po čtvrté hodině se spouští maraton! Za necelé dvě hodiny před koncem výpravy vytahujeme 4 další kapry a jednoho amura. Poslední kapr se vysekavá, ale tentokrát jsem vyhrál v poměru 7:1 na vytažené ryby. Jedeme domů celý červení s úpalem, ale ničeho nelitujeme.

Shrnutí první výpravy: Za 8,5 hodiny celkem 7 ulovených ryb. Zákrm pouze method mix. Nástraha 14mm pop-up pikantní ananas s pváčkem z drcených koulí. Barva kůže? Stejná jako pikantní ananas :-D.

 

 1111921F-0CD1-4324-82B4-BE020D82DA12

Druhá výprava

Tuto výpravu jsme znovu zahájili na místě 12, které jsem si po minulé výpravě oblíbil. I když se na revíru může lovit celkem na tři pruty, vzal jsem si znovu pouze dva. Předpověď na tento den byla opravdu příšerná. Hloupější termín jsem si znovu zvolit nemohl. Počasí mělo být ze začátku velmi teplé, pak padnout s přibývajícím deštěm a takhle se to mělo změnit asi “bilijonkrát” za den. Tlak létal sem tam, pěkná zima a to jsem si konečně s sebou přibalil ten opalovací krém.

Nevadí, zakrmuji zase za pomocí raketky a čistého method mixu. Po minulém úspěchu jsem to znovu nechal na popkách a pváčku z drcených koulí. Vzal jsem si jak Pikantní ananas, tak i masovou novinku pro tento rok UFO X. První ryba přijde po hodině na ananas a je to krásný zdravý amur.

Doopravdy mě velmi udivuje vitálnost těchto ryb. Čekal jsem, že jako na jiných soukromých revírech budou ryby velmi poničené a nehezké. Tyto ryby se mě po tvrdém souboji snaží umlátit a dodělat na podložce. Při pouštění nazpět do vody mávnou ocasem a roční mytí mám znovu za sebou.

Zpět k samotnému lovu. Záběry chodily v intervalu jedné hodiny. Po amurovi mám souboj s pořádným šupináčem. Zatím největší ryba co jsem v revíru viděl. U břehu při podebírání udělá kapr jakousi vývrtku a zbavuje se háčku. Utřu si slzičku a přehazuji pruty. Do dvanácté hodiny podebíráme celkem 2 solidní kapry a i UFO X si připisuje svoje první body s jeseterem. Odpolední siesta vyžene kapry znovu od jídelního stolu a začne pršet. Bohužel během odpoledne znovu nic nepřijde a poslední dvě ryby zaberou znovu ke konci výpravy. Na body jsem zase vyhrál a to v poměru 6:1.

Shrnutí výpravy: Boj s počasím, zákrm stejný, úspěch znovu sklidil pikantní ananas, připraven na poslední výpravu.

 F7170B3F-7959-4D9F-85E9-355E9DC566FB613284C8-32FE-47DE-B761-E07675ACEACD

 

Třetí a poslední výprava

Jak to bývá zvykem, vše nemůže být podle představ. Před odjezdem si uvědomuji, že by se teoreticky měli v tuto dobu kapři třít. Bylo tomu tak. K tomu minulý den vydatně pršelo a teploty neměly stoupat. A světe div se, místo 15cti stupňů pod mrakem se to hned změnilo na pořádnou výheň. Kapří aktivita byla podle správce téměř nulová a nálada v okolí nijak slavná. Do třetice jsem si zvolil místo 12.

Na první prut jsem si připravil boilies TwoTone Pikantní ananas, který mně minulý rok ukázal svou sílu na Labi při pekelných teplotách. Na druhý prut jsem navázal předmáčené boilies Krill/Citrus. Krill/Citrus se mi osvědčil na stojatých vodách při letním počasí. Pruty jsem nahodil a krásných 24 hodin bylo přede mnou. Z taktiky, která pramenila pouze z odchycení těch největších kousků jsem neustoupil. Záběry nechodili žádné a proto jsem se rozhodl lovné místo zakrmit pár raketkama method mixu. Do večera nic nepřišlo, tak jsme se opalovali, vařili a hráli karty. Přes noc to bylo stejné a je vidět, že kapři najeli do tření. Ráno po tvrdé noci bez záběru vytahuji pruty a začínám chytat na Method feeder. Pod háček jsem upevnil Pop-up Sweet Coctail a umělou kukuřici.   Hned po chvíli začínáme chytat mini kapříky a cejny, tak aspoň něco :-). Ukojeni zábavným feedrem se vracíme domů.

 F734629E-F8A4-4413-A073-42EF5A646CB6B62DCEBB-71D6-48BA-82A9-413A0B8C2D97

Tipy/triky

- Výběr místa: Bych směřoval spíše na začátek a ke konci revíru. Rybník je pronajatý od Obce a v létě se zde mohou koupat lidi z okolí.  Koupací zóna je uprostřed, pokud se nepletu a je lepší mít svůj klid.

- Krmení: Krmím pouze raketkama s method mixem. Pod háček pva a toť vše. Jeden z důvodu proč na této vodě vůbec nekrmím je neustálý rybářský tlak. Většina rybářů co přijede moc nepřemýšlí a nasype sem tunu krmení na 7 hektarový rybník. Je toho moc a snažím se tomu oddálit.

- Pod háček: Velmi se mi osvědčilo odmáčené boilies a hlavně Pop-up sladké příchuti

- Vychytávka: Lovná místa nejsou krytá stromy. Je dobré si vzít s sebou nějaký přístřešek a opalovací krém.

- Jídlo: Rybník má svůj vlastní stánek/bufet. Má velký výběr a ceny jsou velmi rozumné. Mohu doporučit.

- Kam nahazovat: Já osobně nahazoval do poloviny rybníku přímo do úrovně přítoku. Pokud nejste poblíž přítoku směřoval bych to ke konci čili na druhou stranu rybníku.

223B6071-7974-4AEE-B3E8-89A98623C454C47445D1-71EB-40EE-95F7-B256B7DE3D54