Lukášova víkendovka na Slapech...

Pro většinu rybářů je magické datum 16.6. a to i pro mého tátu a kamaráda, a proto se rozhodli uspořádat výpravu na Slapskou přehradu. Vyjížděli už v úterý večer a lov plánovali až do neděle. To jsem si bohužel díky změně zaměstnání nemohl dovolit, a tak jsem jim vysvětlil, jak mi mají každý den zakrmovat, do jakých míst a s jakým množstvím, což vypadalo jako skvělý plán, jak zúročit moji pouze víkendovou návštěvu.

Jedno místo krmit na korytu ve 12-ti metrové hloubce kořeněným ananasem. Druhé místo jsem jim určil na protějším břehu pod stromy, kde byl sráz, skalnaté dno a hloubka cca 4m. Pro druhé moje místo jsem jim dal boilie oliheň-banán. Pracovní týden pro mě byl dlouhý jako nevím co, protože myšlenka toho, že oni už tam jsou a chytají mě nenechávala klidným. Kluci se věnovali lovu na feeder a lehkou položenou na kukuřici. Ovšem zprávy od nich nebyly nijak pozitivní, v pátek ráno jim volám, co chtějí přivézt a první co se dozvím, tak KAPRA! Prý to vůbec nebere a oni krom pár plotic neměli kontakt s kaprem.

V pátek již celý natěšený to valím po obědě k vodě. Je horko jako blázen, takže po příjezdu tam zahučí jeden škopek a jde se na to. Udělám nové návazce s ostrými háčky a na vlas nastražuji to, čím mi táta zakrmoval, a to kořeněný ananas a oliheň banán. Obě nástrahy jsem obalil do pasty stejné příchutě. Prut u protějšího břehu pod stromy jsem musel vyvázat na kolíček, aby nástraha ležela na dně co nejpřesněji.

Celou noc se nic nedělo, až na snídani se mi rozjel prut s olihňo-banánem. Kolíček vlasce krásně uvolnil a mohl zdolávat, ovšem již při zdolávání jsem predikoval, že to nebude žádný obr, taky že ne, krásný kulatý dorostenec, který až doroste, bude mít krásné proporce. Nicméně oliheň-banán boduje i přes nulovou aktivitu ryb. Bohužel k dalšímu záběru jsem se nedostal, a tak nezbývá nic jiného, než jet znovu k vodě a nahodit, od gauče toho moc nechytnete!

IMG_3634IMG_3664IMG_3637