Nad Berounkou přistálo UFO, jinak si to neumím vysvětlit…

Ahoj Ufoni, posílám zprávu od vody a začnu pěkně od začátku.

Měl jsem naplánovanou jednodenní výpravu na Berounku. Řekám a řece Berounce se věnuji 3 roky. Z  jednorázové výpravy se ale nečekaně staly 3 jednodenní. Příprava na chytání se ničím nelišila od předcházejících výprav, až na jednu zásadní věc a co jsem pak zjistil o něco později, tak o tu nejpodstatnější. Poprvé jsem si s sebou k vodě vzal na zkoušku kuličky od UFO Fishing. Přes 10 let jsem byl totiž věrný konkurenční značce. A jak k tomu došlo? …Při jedné z výprav, kterou jsem trávil se svojí ženou Katkou na řece Sázavě (podotýkám, že je žena také rybářka, tvoříme rybářský pár a v tom mám štěstí, žeJ), tak se u nás z ničeho nic zjevil kluk Ondra Sosnovec a zjevil se doslova jako duchJ. Dali jsme se do řeči, zjistili, že je stejná krevní skupina jako myJ a byl to právě on, který nám začal naprosto přirozeně vyprávět o programu Ufo Fishing .Jako bonus navíc věnoval pár kuliček. Natolik nás to s Katkou zaujalo , že jsme si vzápětí po výpravě museli objednat na zkoušku první testovací dávku. Touto cestou chceme také Ondrovi poděkovat za zasvěcení do Ufo programu. Ondro, veliké DÍKY!:)

To jen na úvod, vrátím se k samotnému lovu….

Co se týká krmení, vsadil jsem na tři druhy kuliček - Retro kukuřice, retro bramboru a sweet secret. Denně to vycházelo cca na 2kg na den, postupným přikrmováním podle intenzity záběru. Na koncovou montáž jsem vsadil na řadu Plutonium… Oliheň/ banán a Obří korýš. A to se začaly dít věci….

Na první nahození přišel záběr na korýše, neskutečná jízda, po které mi ryba po záseku odmotala přes 100m vlasce. Dělala si se mnou co chtěla, dobrých 10minut mě vozila po celé řece a pak to přišlo. Ten hrozný pocit uvolněného vlasce, ryba se vypla…skoro jsem se rozplakal. Takovou rybu jsem na Berounce ještě neměl. Dal jsem se do kupy, přikrmil jsem cca 30 kuliček a bojoval dál. Myšlenkami jsem byl stále u toho boje…

V ten den přišel ještě záběr na oliheň/banán. Byla to 60-ka, která mi přišla jako útěcha za padlé monstrum. Nemohl jsem se s tím smířit. Posunul jsem práci a šel jsem další den znovu. Bral jsem to jako „odvetu“ a k tomu byl ještě pátek 13tého. Hned po zakrmení se zase začaly dít věci….první ryba to odstartovala na Oliheň/banán v podobě šupíka 5,4kg. A po něm přišly hned dvě jízdy naráz , na oba pruty a začal kopec zábavy. Byl jsem u vody sám, tak si to umíte představit…Vzal jsem to postupně, jinak to nešlo, zdolal 4kg kapra a druhý prut pořád jel. Myslel jsem, že se signalizátor roztopíJ. Jakmile byla ryba v zakolíkovaném podběráku, běžel jsem k druhému prutu, který pořád ječel. Zaseknul jsem a ucítil daleko hezčí tah. Nastalo nádherné zdolávání, ryba ode mne byla asi 150m proti proudu. Takže dobrý adrenalín. Nakonec se to vše podařilo a ryba skončila v podběráku, ve kterém už byl jeden kapr. Byl jsem šťastný jako blecha, ryba vážila 9kg a to jsem nevěděl, co mě ještě čeká.

Jízda střídala jízdu a pak to přišlo. Brutální tah na prutu a byl jsem tam, kde ve čtvrtek. Ryba si hned po záseku lehce odmotala opět přes 100m vlasce, až pak se dala otočit. Zas nastalo vození po celé řece, jenže teď se šťastným koncem. V podběráku se mi ocitla panenská ryba, která po odvážení dosáhla 10kg hranice. Teď jsem zas pomalu štěstím brečel. Sebral jsem telefon do ruky, zavolal milované ženě a první co ze mě vypadlo bylo „nad Berounkou přistálo ufo, jinak si to neumím vysvětlit“Ja s blaženým pocitem sděloval všechny pocity a dojmy. Na kontě mám sice spoustu kaprů, daleko větších, ale této 10kg ryby z Berounky si nesmírně cením...

Nakonec jsem rozhodl jít i třetí den. Chtěl jsem do toho dát všechno. Voda se mi odvděčila zajímavým číslem - 13 chycených ryb. Všechny mají na svědomí produkty od Ufo Fishing, hlavně Obří korýš a Oliheň/banán – která nalákala největší rybu výpravy.

Na závěr chci poděkovat celému týmu Ufo Fishing za to, že mě udělala šťastným a popřát všem ufonům co nejvíce šťastných dní u vody.

Loučím se s heslem… „Chyť a nechej žít“…

 

S pozdravem Peter Šimo

 

IMG-31d45f108688a5528b784364c27c1d57-VIMAG2600IMG-fe9eb349988266a294009c46e56de149-VIMAG2519IMAG2523IMAG2583