Víkend na Labi

Ahoj UFONI,

Zdraví Vás Lukáš „bejk“ a rád se s Vámi podělím o svoji vycházku na oblíbené Labíčko. Začalo to v pátek trochu hekticky, protože ještě v poledne jsem neměl ani kuličku, ale horký telefon do ufovývařovny a bylo zařízeno, kluci díky! Jelikož nemám rybářské věci v bytě, začíná každá moje cesta u rodičů, kde nabalím všechny věci, hodím nafouknutý člun na střechu a samozřejmě nafasuji mraky jídla ????.  Jak už tomu bývá, tak parťákem mi byla moje snoubenka, která to má jako relax s full servisem (vajíčka na snídani, obídek na grilu a k večeři vínko při západu slunce).

Kolem 5. hodiny odpolední kličkujeme Jižní spojkou a najíždíme na dálnici, kde naštěstí google neukazuje žádnou nehodu. Po příjezdu k řece zjišťujeme nepříjemnou věc a to, že naše vytipované místo je zabrané ☹, no nic, vymýšlet se nám nechtělo, takže jsme to vzali jen o 500m proti proudu a začala taková ta klasika co všichni znají… Ovšem netrvalo dlouho a pruty letěly do vody. Jak jinak než jeden pod můj břeh a druhý pod druhý břeh. Na jeden prut jsem krmil i chytal HOT SPACE a na druhý jsem zkoušel DUMBLES BANÁN. Aktivita ryb se večer nejevila moc velká, takže jsem ulehal s myšlenkou, že se bohužel asi dobře vyspím. Moje myšlenka se potvrdila, a tak jsem nelenil a přikrmil, abych projíždějící ryby zastavil a zaujmul. Přes den byla aktivita nulová, a tak jsem vsázel na noc, na kterou jsem se připravil banánovou dublesku vykoupanou v esenci banán a spicy pineapple jsem zatraktivnil pop-upem salty garlic. V noci zabodoval banán a já měl na břehu klasického labského říčňáka odhadem 8-9 kg. Kapr měl boláky po tření, takže rychlé foto a znovu nahodit. Přišel na prut, který jsem měl položený na protějším břehu přímo pod vrbičkou, takže jsem musel na člun a zavést. Noc byla mladá, takže jsme měl očekávání. To přišlo až ráno, kdy mě vzbudila pomalá jízda, zásek a cítil jsem kapra, ale taky i vázku ☹, rychle na člun a za rybou, bohužel tato mise dopadla neúspěšně. Díky tomu, že jsme měl všechny potřebné věci ve člunu, znovu jsme montáž položil a jel na břeh snídat. Za hodinu se vše opakovalo znovu, bohužel opět se smutným koncem.

Poté už následovala ta nejmíň oblíbená část výpravy a to balení.

Ať to jezdí ????

IMG_3590IMG_3569IMG_3568IMG_3567IMG_3566IMG_3565IMG_3564IMG_3563IMG_3562IMG_3561IMG_3560IMG_3558IMG_3559IMG_3556IMG_3557