Rodinná pohoda u vody

 Ahoj UFOni, ráda bych se s vámi podělila o zážitky z prázdninové výpravy za kapry s tátou a mamku.

 Na tuto výpravu jsem se těšila už moc dlouho dopředu. Bylo jasné že to bude dobrodružství a věřila jsem ve velkého kapra.

 Krmení jsme s tátou objednali u kamaráda Sméti UFO Fishing. Bylo to boilies retro kukuřice a Squid Octopus a také tygři ořech.

 Ten jsme namočili už týden dopředu s esencí a sladidlem. Nikdy jej nevaříme, aby oříšky křupaly a kaprům chutnaly. Takové jsou úžasné, voňavé!!

 Den před odjezdem bylo potřeba naložit vše do auta. Tak plné jsem naše auto ještě neviděla. Nakonec vlek se člunem a jedeme! 

 Po příjezdu k vodě vše naložit do člunu a dostat se na místo kde jsme chtěli rybáři. Bylo to krásné místo, říkala to i mamka. Postavit dva bivaky nám dalo dost práce. Vůbec mi to nevadilo, moc jsem se těšila na první rybu! 

 Než táta vyndal pruty, já už chystala krmení do kyblíku. Boilies krájela nožem, zalila játry a zasypala UFO powdrem, to všechno smíchala s tygřím oříškem.

 Jdeme na vodu. Podle sonaru pokládáme montáže. Jeden prut do mělké zátoky a druhý na druhou stranu před potopené pařezy. 

 Netrvalo dlouho a měli jsme kapra 8,4kg. Byl to krásný Šupináč na retro kukuřici. Brzy ráno nás  vzbudil další kapr tentokrát to byl lysec 16,7kg. na sněhuláka oliheň chobotnice s česnekem. Přesto největší radost mi udělal můj první amur 16,7kg. 113cm. 

 Vytáhnout takové monstrum z vody nebylo nic jednoduchého. Táta zdolával a já je všechny podebírala.  Pro jednoho obrovského kapra jsme museli jet na vodu a on nás s tátou vozil sem a tam. Toho se nám nakonec nepodařilo dostat do podběráku. Všude bylo moc vázek a potopených keřů. 

 V dalších dnech se kaprům moc brát nechtělo, zato amurům chutnalo a záběru bylo hodně. Nejtěžší ryba byla amur 22,3kg. 119 cm. Chytil se na plovku salty garlik. 

 Po 5 dnech kdy se nám nechtělo vůbec domů jsme se domluvili, že se sem zase vrátíme. 

Ahoj Nikol Petráková .

pro článek 039iPhone Výprava 090iPhone Výprava 093iPhone Výprava 099iPhone Výprava 059iPhone Výprava 094iPhone Výprava 070iPhone Výprava 084